Forma Nordic Ware Louskáček 4 postavičky, zlatá, 1,4 l

Kód: 92977
Značka: Nordic Ware
1 590 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Vysoce kvalitní forma z litého hliníku zlaté série, pomocí které si jednoduše upečete 4 postavičky z vánoční pohádky Louskáček. Kouzelný dřevěný panáček Louskáček pomocí formy ožije ve 3D podobě, ve 4 různých výrazech a vnese k vám domů magickou a tajemnou atmosféru slavné pohádky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Forma Nordic Ware na 4 postavičky panáčka Louskáčka, zlatá, 1,4 l – pro magickou atmosféru Vánoc

Kdo by neznal pohádku o Louskáčkovi od E.T. A. Hoffmanna, renesančního člověka žijícího na přelomu 17. a 18. století. Tento pruský spisovatel, karikaturista, právník, skladatel, dirigent a malíř je také autorem slavné pohádky o dřevěném panáčkovi Louskáčkovi. Je to tajemný, až magický příběh, ve kterém se mísí realita s dětskou fantazií... Dokonale vyvedené postavičky panáčka Louskáčka teď můžete mít doma, nejen na Štědrý večer, i vy.

 • Materiál: litý hliník, nepřilnavý povrch PFOA free
 • Rozměr 1 formičky: cca 6 x 16,5 cm

 • Rozměr formy celkem: 35,5 x 17,5 x 6,3 cm
 • Objem celkem: 1,42 l (6 cup)
 • Vyrobeno v USA
 • 10 let záruka

Forma je vyrobena z masivního litého hliníku, který zajišťuje perfektní rozvod tepla. Sám výrobce tak doporučuje snížit při pečení teplotu klidně až o 15°C, než je uvedeno v receptech. Pro co nejkvalitnější výsledek doporučujeme pečení hutnějších těst (máslových, třených, kynutých), které dají vyniknout všem detailům formy.

Pokyny pro údržbu

 • Před prvním použitím a po každém následujícím umyjte ručně teplou mýdlovou vodou
 • Nepoužívejte kovové předměty či drátěnky
 • Pro odstranění odolnějších usazenin těsta použijte měkký kartáček
 • Formu napňujete maximálně do 2/3
 • Nikdy nepoužívejte pro vymazání olivový olej, slunečnicový olej ani jiné běžné stolní oleje. 
 • Doporučujeme formu vymazávat sádlem nebo přepuštěným máslem,popřípadě  vystříkat speciálním, k tomu určeným olejem ve spreji a vysypat polohrubou moukou. 

O čem je pohádka o Louskáčkovi a Myším králi?

Dřevěného panáčkas ostrými zuby, určeného k louskání ořechů, dostane od svého strýčka pod stromeček malá holčička Maruška. Hračka na Śtedrý večer v noci obživne, svede vítězný boj se zlým Myším králem, stane se věrným a oddaným přítelem Marušky, kterou pak provádí svým pohádkovým královstvím. Maruška se promění v dospělou dívku a Louskáček v krásného prince... Podle romantické pohádky existuje i slavný balet s hudbou od Petra Iljiče Čajkovského a jako divadelní představení ji hraje o Vánocích množství divadel po celém světě.


 

Americká značka Nordic Ware začala svou historii psát v roce 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr se švédskými kořeny, David Dalquist, společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečících forem. Další zvrat přišel v roce 1966. V americkém Houstonu se konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem.

Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a sezonní formy. Když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku na jednom místě.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny
CSTRING.CZ - originální spodní prádlo nejen pro ženy