Nordic Ware forma na bábovku Original, 12 cup karamelová, 50146

Kód: 50146
Značka: Nordic Ware
1 259 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení

Nestárnoucí klasická bábovková forma v exkluzivním provedení barvy mléčných karamel. Objem 12 cups (cca 2,84 l). Voňavá bábovka jako od babičky pro každou příležitost, ať je pátek nebo svátek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Forma na bábovku Nordic Ware Original, karamelová

Tento oblíbený vintage tvar bábovky pochází z prvopočátků společnosti Nordic Ware, z 50. let. Hodí se pro každou příležitost, ať už to bude obyčejné nedělní sousedské či rodinné posezení nad čajem či kávou, návštěva blízkých či slavnostní oslava.​

Materiál: litý hliník, uvnitř nepřilnavý povrch

- Objem: 2,84 l  (12 cups)

- Rozměry: průměr 25,4 cm, výška: 7,62 cm

- Vyrobeno v USA

- Zdravotně nezávadná

Formu s úspěchem využijete nejen na pečení klasických bábovek, ale také třeba pro ovocné nebo zeleninové rosoly, připravované za studena. Formu je možné vložit do trouby o maximální teplotě  200°C včetně.

Forma je vyrobena z masivního litého hliníku, který zajišťuje perfektní rozvod tepla. Sám výrobce tak doporučuje snížit při pečení teplotu klidně až o 15°C, než je uvedeno v receptech. Pro co nejkvalitnější výsledek doporučujeme pečení hutnějších těst (máslových, třených, kynutých), které dají vyniknout všem detailům formy.

Pokyny pro údržbu

- Před prvním použitím a po každém následujícím umyjte ručně teplou mýdlovou vodou

- Nepoužívejte kovové předměty či drátěnky

- Pro odstranění odolnějších usazenin těsta použijte měkký kartáček

- Formu napňujete maximálně do 2/3

- Nikdy nepoužívejte pro vymazání olivový olej, slunečnicový olej ani jiné běžné stolní oleje

- Doporučujeme formu vymazávat sádlem nebo přepuštěným máslem, popřípadě  vystříkat speciálním, k tomu určeným olejem ve spreji a vysypat (polohrubou moukou nebo kokosem)

 

Americká značka Nordic Ware začala svou historii psát v roce 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr se švédskými kořeny, David Dalquist, společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečících forem. Další zvrat přišel v roce 1966. V americkém Houstonu se konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off), kde soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem.

Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware totiž neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a sezonní formy. Když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku na jednom místě.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny