Opinel Black Oak N°08 zavírací nůž 8,5 cm, 002172

Kód: 002172
Značka: Opinel
949 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Krásný kousek z řady Luxury – zavírací nůž Opinel tradičního tvaru, s rukojetí z dubového dřeva a speciální čepelí z černé nerezové oceli o délce 8,5 cm. Vybavený pojistkou ViroBloc. Díky přirozeným vlastnostem dřeva je každý kousek originál.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel Black Oak N°08 zavírací nůž 8,5 cm

Ikonický kapesní nůž Opinel, se speciální úpravou čepele pomocí galvanického černění. Tento proces dodá noži moderní matně černý vzhled. Povrchová úprava Black na čepeli a bezpečnostním kroužku je získána specifickou úpravou (PVD povlak), tato úprava zvyšuje odolnost proti korozi. Rukojeť z dubového dřeva z francouzských lesů je lakovaná. Tento nůž nabízí vynikající kvalitu řezu. Bezpečnostní pojistka Virobloc umožňuje uživateli pracovat bez jakéhokoliv rizika. Krásný kousek univerzálního kapesního nože udělá radost každému milovníkovi těchto praktických společníků na cesty. S kapesním zavíracím nožem máte totiž vždy po ruce skvělého pomocníka. Kapesní nůž N°08 Black Oak má nádherný design a bude jistě nezapomenutelným dárkem.

- Délka čepele: 8,5 cm
- Materiál čepele: nerezová ocel s povrchovou úpravou Black
- Pojistka ViroBloc – umožní nůž zafixovat otevřený nebo zavřený
- Rukojeť z dubového dřeva, ze stromů vyrostlých ve Francii
- Tvrdost čepele 55-57 HRC
- Doporučeno ruční mytí

Dřevo
95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Rukojeť
Duby pocházející z Francie. Jedná se o tvrdé dřevo, které je díky vysokému obsahu tříslovin velmi odolné, a to i vůči napadení škůdci a plísní. Dřevo má žlutohnědý odstín s pravidelným žilkováním.

Bezpečnost na 1. místě
Pojistka ViroBloc spolehlivě zabrání samovolnému otvírání i zavírání nože. Jednoduchý, ale stále nepřekonaný bezpečnostní kroužek vynalezl Marcel Opinel už v roce 1955. Virobloc je součástí všech zavíracích nožů od čísla N°06. Kromě uzamčení čepele otevřeného nože, což zajistí jeho absolutně bezpečné používání (samovolně se nesklopí ani při velkém tlaku), ViroBloc uzamkne i čepel uzavřenou, takže každý nůž, který je touto pojistkou vybaven, můžete bez obav nosit přímo u sebe. Virobloc z nerezové oceli se specifickou úpravou Black, která zlepšuje ochranu proti korozi, je citlivá na poškrábání, při čištění dbejte na to, abyste nepoužívali abrazivní přípravky nebo abrazivní houbičky.

Černá nerezová ocel
Matná černá čepel je odolnější proti korozi než klasická čepel z nerezové oceli. Tato čepel je však citlivější na riziko poškrábání, při jejím čištění dávejte pozor, abyste nepoužívali abrazivní čistící prostředky nebo houbičky.

Opinel - designová ikona
Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře "výrobcem ostrých předmětů" protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné. Ten pravý Opinel - zavírací kapesní nůž si ale na své objevení musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…
V dnešní době firma vyrábí nejen legendární zavírací outdoorové nože, ale má i propracovaný kuchyňský program, včetně kovaných kuchyňských nožů; koupit si od značky Opinel dnes můžete také nerezové příbory i steakové nože.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
délka ostří (cm): 8,5
použití nože: kapesní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

opinel_logo

OPINEL3


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny