Opinel Nomad cestovní sada nožů s integrovanou vývrtkou a otvírákem lahví, 5 ks, 002614

Kód: A0102577
Novinka
Značka: Opinel
1 518 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Sada, kterou využijete během pikniku, kempování nebo během toulek přírodou. Kompaktní set Opinel Nomad, který si zamiluje každý cestovatel i dobrodruh, představuje opravdu kvalitní doplněk pro vaření mimo domov.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel Nomad 2023 – cestovní sada nožů s integrovanou vývrtkou a otvírákem lahví

Pokud milujete pikniky v parku, výlety po lese či v horách, jste příznivcem stanování a kempování anebo jezdíte svým obytným vozem na poznávací cesty, pak cestovní sada Nomad vás rozhodně potěší. Obsahuje totiž všechno, co potřebujete, abyste si s minimem kuchyňských nástrojů užili maximum komfortu. 

- Kapesní zavírací nůž N°10 s hladkou nerezovou čepelí 10 cm dlouhou, s integrovanou vývrtkou i otvírákem lahví. Pohodlně s ním nakrájíte jakýkoliv sýr, salám či klobásku, plátky masa, zeleninu nebo ovoce, otevřete zašpuntovanou lahev s vínem i s nápojem, uzavřeným korunkovým uzávěrem. 

- Zavírací nůž N°12 s vroubkovanou nerez čepelí 12 cm dlouhou, díky které se hodí zejména pro krájení pečiva, ale nakrájíte s ním cokoli

- Zavírací škrabka N°06 s břitovou nerez čepelí 6 cm dlouhou, pro snadné oškrábání jakékoliv zeleniny nebo ovoce

- Bukové prkénko na krájení i servírování 12 x 20 cm

- Velký ubrousek z modrého mikrovlákna, který využijete nejen pro očištění nástrojů v přírodě po jejich použití, ale také pro prostření. Zároveň díky stahovací šňůrce poslouží i jako cestovní obal na celé vybavení Opinel.

Rukojeti jsou vyrobeny z bukového dřeva, které je nejčastěji používaným dřevem v Opinelu pro své vynikající mechanické vlastnosti. Dřevo je ošetřeno lakem, který podtrhuje krásu jeho světlého, přírodního odstínu s velkým množstvím malých tmavých čárek.

Všechny nože i škrabka jsou již tradičně vybaveny patentovanou pojistkou ViroBlock - nejen proti zavření čepele, ale i proti jejímu otevřen.


Výběr kvalitních matetriálů je základ

Dřevo

95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Nerezová ocel

Výběr oceli na čepel je velmi důležitý, protože se jedná o jeden z určujících materiálů samotného nože. Určuje životnost a  kvalitu samotného ostří. Pro tyto nože značky Opinel byla vybrána nerezová martenzitická ocel evropského původu s tvrdostí 55-57 HRC. Čepel těchto nožů nabízí vynikající ostrost a vysokou odolnost proti oděru (opotřebení), což jí umožňuje odolat pravidelnému kontaktu s tvrdými materiály, jako je například třeba keramika, bez nutnosti opětovného nabroušení. Nerezová ocel má na rozdíl od uhlíkové oceli tu výhodu, že za běžných podmínek použití nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Přesto může narazit na své limity, zejména  při dlouhodobém kontaktu s agresivním prostředím (kyselina, slaná voda, agresivní saponát atd.).

 

Zrození legendy

Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné.
Ten pravý Opinel-zavírací kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
použití nože: outdoor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny