Z důvodu dovolené všechny nové objednávky vyřídíme příští týden, od středy 17. července 2024. Děkujeme 

Skeppshult Professional hluboká litinová pánev 20 cm, 0002

Kód: 0002
Značka: Skeppshult
3 179 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Hluboká litinová pánev Skeppshult o průměru 20 cm s nerezovou rukojetí poskytuje rovnoměrné rozvedení tepla po celém svém povrchu a vynikající propečení pokrmů. Vhodná pro všechny zdroje tepla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skeppshult Professional hluboká litinová pánev s nerezovou rukojetí, 20 cm

Litina, dřevo, ocel a předpřipravený řepkový olej; přírodní, jednoduchá, odolná a kompatibilní se všemi zdroji tepla. Díky vysoce kvalitní litině a přírodnímu nepřilnavému povrchu, který se postupem času zlepšuje, je řada nádobí Professional vyrobena tak, aby přetrvala z generace na generaci. Výroba litinového nádobí ve městě Skeppshult v jižním Švédsku je přímočará, ale přesto závislá na řemeslné zručnosti, kterou společnost vyvíjí a předává z generace na generaci již od roku 1906.

- Vyrobeno ve Švédsku
- Samoventilační rukojeť z nerezové oceli
- 5 mm silné dno zajišťuje rovnoměrné vedení tepla a vynikající propečení pokrmů
- Stabilní i při vysokých teplotách díky konkávnímu dnu
- Ručně broušené okraje pánve
- Pomocný úchyt pro snazší manipulaci
- Vhodné na všechny zdroje tepla, včetně indukce a grilu
- Přírodní nepřilnavý povrch z organického řepkového oleje
- Doporučeno pouze ruční mytí

Rozměry:
- Průměr: 20 cm
- Výška: 4 cm
- Průměr dna: 16 cm
- Hmotnost: 1,7 kg

Ze surového železa na litinové nádobí

Dnešní společnost se pohybuje rychlým tempem, výrobky zastarávají během jednoho roku a mnohé se vyrábí ve velkém. Společnost Skeppshult vychází z jiného předpokladu - své výrobky vyrábí ručně již od roku 1906 podle starých metod a tradic.

Vše začíná surovým železem zahřátým na 1500 stupňů společně s dalšími kovy v pečlivě kontrolovaném množství v indukčních pecích. Tímto procesem vzniká žhavá litina, která je základem výrobků. Společnosti Skeppshult záleží na životním prostředí, a proto používá pouze elektřinu z větrných a vodních elektráren.

Odlévání roztaveného železa vyžaduje speciální formy, které odolávají extrémním teplotám. Kovové nástroje, které se používají při odlévání hliníku a jiných materiálů, by roztavené litině neodolaly, a proto se používají pískové formy, které byly stlačeny pod tlakem několika tun. Složení písku je velmi důležité a je mu věnováno mnoho času. Po vychladnutí litiny se poloviny formy oddělí a jsou vidět první výsledky procesu.

Pro vytvoření správné struktury se litina upraví řepkovým olejem, ten chrání litinu před vnějším poškozením a dodává jí přirozenou nepřilnavost.

Litina Skeppshult je vyrobena pouze z přírodně čistých surovin a představuje ekologickou a zdravou alternativu k dnešním hliníkovým pánvím potaženým plastem. Společnost Skeppshult vyrábí své výrobky ručně již od roku 1906 podle starých metod a tradic. Je jedinou zbývající slévárnou ve Skandinávii, která vyrábí nádobí z litiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pánve
barva: černá
do trouby: ano
indukce: ano
průměr: 20
typ pánve: hluboká
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

skeppshult_ logo

SKEPPSHULT

OD SUROVÉHO ŽELEZA K LITINOVÉMU NÁDOBÍ
Dnešní společnost se vyvíjí rychlým tempem; výrobky zastarávají během jednoho roku a mnoho z nich se vyrábí sériově. SKEPPSHULT vychází z jiného přesvědčení. Své výrobky vyrábí ručně od roku 1906 podle tradičních metod. Je jedinou zbývající slévárnou ve Skandinávii, která vyrábí nádobí z litiny.

VŠE ZAČÍNÁ SUROVÝM ŽELEZEM ZAHŘÁTÝM NA 1500 STUPŇŮ
Odkaz společnosti SKEPPSHULT začíná při zahřátí železa společně s dalšími kovy v pečlivě kontrolovaném množství v indukčních pecích.  V ekologických továrnách poháněných větrnou a solární energií jsou zahřáty na 1500 stupňů, čímž vytváří základní kámen pro vynikající litinové nádobí.

MISTR ODLÉVÁNÍ LIJE ŽELEZO RUČNĚ
Odlévání roztaveného železa vyžaduje speciální pískové formy, které odolávají extrémním teplotám. S více jak 100 lety zkušeností bylo správné složení písku zdokonaleno tak, aby dokázalo udržet a zajistit správnou strukturu roztaveného kovu. Každý odlitek splňuje náročné standardy společnosti SKEPPSHULT. Po vychladnutí formy odhalují mistrovská díla; jejich povaha na jedno použití zajišťuje exkluzivitu každého produktu. Následně se písek znovu použije pro budoucí výtvory. 

BROUŠENÍ, SOUSTRUŽENÍ A TRYSKÁNÍ
Před vytvořením správné struktury se litina upraví řepkovým olejem, ten chrání litinu před vnějším poškozením a dodává jí přirozenou nepřilnavost.

POSLEDNÍ KROK PŘED DODÁNÍM
Pro zajištění vysokých standardů kvality prochází veškeré fáze odlévání pečlivou kontrolou. Produkty považované za nestandardní jsou vyřazeny a recyklovány do další roztavené litiny, aby se z nich mohly stát nové výrobky. Posledním krokem je našroubování úchytů – poté je nádobí pečlivě zabaleno a připraveno vydat se na cestu do vaší kuchyně. Litina SKEPPSHULT odolává vysokým teplotám a konkávní dna hrnců a pánví kompenzují roztažnost kovu během ohřevu a zajišťují, že si zachovají svůj tvar a funkčnost. 

Nechte se inspirovat jedinečnými produkty švédské značky SKEPPSHULT, které vám nabízíme!


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny