Peugeot - doplňky pro opravdové milovníky vína.

PEUGEOT_WINE

Peugeot - doplňky pro opravdové milovníky vína.

Láhev vína je umění samo o sobě a jako s takovým by se s ní mělo i zacházet. Jedním ze způsobů, jak vzdát hold mnoha hodinám práce a talentu, které stojí za lahví vína, je uctít ji některými nezbytnými doplňky. Objevte širokou škálu příslušenství k vínu, od základních doplňků, jako jsou vývrtky a degustační sklenice, až po specializovanější pomůcky, jako jsou vakuové pumpy a Clef du Vin, se kterými budete vypadat a znít jako opravdoví milovníci vína.

Přestože většina z nás zná základní doplňky, jako jsou vývrtky a skleničky na víno, existuje i mnoho dalších enologických pomůcek, které čekají na objevení! Pojďme se na ně podívat.

Dekantujte!
Už jste někdy viděli někoho, kdo dekantoval plnou láhev vína hned poté, co ji otevřel? Kulinářské umění si žádá eleganci a není nic sofistikovanějšího než podávat víno v karafě namísto v láhvi. Ručně foukané karafy Peugeot spojují originalitu s tradicí, uchovávají a odhalují aroma vína s nádechem modernosti a elegance. Karafa je tedy nezbytnou pomůckou pro milovníky i znalce vína.

Stejně důležité je i provzdušňování za pomocí sklenic. Sklenice Peugeot Taster z kolekce Les Impitoyables byla navržena tak, aby odhalila všechna aroma a zároveň nabídla elegantní a stylový způsob držení. Odhaluje osobnost vína: jeho barvu, vůni, vyváženost atd. Sklenice Taster je ručně vyráběná, foukaná. Má dvě prohlubně na dně a na boku, které plní dvojí úlohu - umožňují držet sklenici mezi dvěma prsty, aniž by se obsah zahříval, a současně zajišťují provzdušnění vína, čímž se začnou rozkládat jeho molekuly. Jemným vířením vína ve sklenici odhalíte ty nejpřekvapivější vůně, které by jinak zůstaly skryty.

Technologicky inovativní!
Odborníci se shodují: pokud kyslík umožňuje vínu otevřít se a rozvinout svůj buket, může jej také poškodit a to pokud je víno na vzduchu příliš dlouho. Velmi jednoduché použití vakuové pumpy Peugeot umožní omezit kontaktu vína se vzduchem. Stačí vložit zátku do hrdla láhve, umístit vakuovou pumpu na ventil a pumpovat. Když ucítíte odpor, znamená to, že z láhve byl odstraněn veškerý vzduch. Víno můžete v závislosti na jeho druhu bezpečně uchovávat dalších 2 až 8 dní.

Výsledkem desetiletého výzkumu je patentovaný nástroj Peugeot Clef du Vin. Klíč na víno Clef du Vin je měřicí přístroj, který vám dokáže určit potenciál zrání jakéhokoli druhu vína. Jakmile se Clef du Vin ponoří do sklenice s vínem, každá sekunda kontaktu odpovídá jednomu roku zrání. Pokud víno po několika sekundách chutná stejně nebo se jeho chuť zlepší, bude moci řádně zrát. Pokud však víno začne po jedné nebo dvou sekundách ztrácet své vlastnosti, nemělo by se uchovávat. Důmyslný a inovativní nástroj, který vám ušetří čas i peníze! Clef du vin lze také denně používat u běžných vín, abyste pomohli vyvážit třísloviny a odhalit aroma. Staňte se králem večírku a ohromte své hosty pomocí Clef du Vin. Není to kouzelná hůlka, ale rozhodně je to velký oblíbenec milovníků vína!
PEUGEOT_WINE4Odhalte v sobě sommeliera!
Od vývrtek, sklenic, karaf až po nálevky a vše mezi tím – doplňky Peugeot jsou ideální pro amatéry i odborníky. Jakmile budete mít v ruce tyto jednoduché, ale nezbytné pomůcky, budete nejen vypadat a působit jako odborník na víno, ale i vaši hosté budou moci využívat výhod vašeho enologického savoir-faire s dokonale naservírovanou sklenkou vína!

Kompletní nabídku doplňků Peugeot naleznete ZDE.


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny