Opinel Animalia Fish N°08 zavírací nůž 8,5 cm, 002334

Kód: 002334
Značka: Opinel
427 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Zavírací nůž Opinel tradičního tvaru s nerezovou čepelí o délce 8,5 cm. Rukojeť z francouzského dubu je laserovým gravírováním zdobená rybářskými motivy, se zvýrazněným vyobrazením ryb. Vybavený pojistkou ViroBloc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel Animalia Fish N°08 zavírací nůž 8,5 cm

Zavírací nůž Opinel N°08 má rukojeť z nádherného dubového dřeva, zdobenou rybářskými motivy, kde tím hlavním je vyobrazení dvou divokých ryb – lososa a pstruha. Díky výrazné kresbě dubového dřeva je každý nůž originál. Čepel zavíracího nože je z nerezové leštěné oceli Sandvik 12C27M. Nůž je k dispozici celkem ve 6 variantách, lišících se zdobnými zvířecími motivy. Mezi zdobnými prvky najdete tak i kamzíka, jelena, zajíce, divoké prase a honicího psa. 

Univerzální kapesní nůž se zdobenou střenkou z dubového dřeva udělá velkou radost zejména rybářům a rybářkám. Hlavním zdobícím motivem jsou dvě divoké ryby – losos a pstruh v jejich přirozeném prostředí, tedy ve vodě. Nůž je tradičně vybaven patentovanou pojistkou ViroBloc, zabraňující samovolnému zavření či otevření čepele. Rukojeť vyrobená z francouzského dubového dřeva, symbolu národní francouzské hrdosti, je po ozdobení ještě nalakována speciálním lakem, díky kterému vynikne i kresba samotného dřeva. 

- Délka čepele: 8,5 cm
- Materiál čepele: nerezová ocel
- Pojistka ViroBloc – umožní nůž zafixovat otevřený nebo zavřený
- Rukojeť z dubového dřeva zdobená laserovým gravírováním
- Doporučeno ruční mytí

Dřevo
95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Rukojeť
Duby pocházející z Francie. Jedná se o tvrdé dřevo, které je díky vysokému obsahu tříslovin velmi odolné, a to i vůči napadení škůdci a plísní. Dřevo má žlutohnědý odstín s pravidelným žilkováním.

Bezpečnost na 1. místě
Pojistka ViroBloc spolehlivě zabrání samovolnému otvírání i zavírání nože. Jednoduchý, ale stále nepřekonaný bezpečnostní kroužek vynalezl Marcel Opinel už v roce 1955. Virobloc je součástí všech zavíracích nožů od čísla N°06. Kromě uzamčení čepele otevřeného nože, což zajistí jeho absolutně bezpečné používání (samovolně se nesklopí ani při velkém tlaku), ViroBloc uzamkne i čepel uzavřenou, takže každý nůž, který je touto pojistkou vybaven, můžete bez obav nosit přímo u sebe.

Nerezová ocel
Výběr oceli určuje životnost a kvalitu ostří, a proto je mu věnována patřičná pozornost, neboť ve svém důsledku tak ovlivní hlavní užitné vlastnosti celého výrobku. Pro nože značky Opinel byla vybrána vysoce kvalitní švédská ocel 12C27 (Sandvik). Tato ocel je vysoce odolná vůči korozi a jednoduchá na údržbu díky přídavku chromu. Přídavek uhlíku v oceli (0,40 %) zajistí excelentní hranu, která drží tvar i při styku s tvrdším materiálem bez nutnosti broušení.

Opinel - designová ikona
Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře "výrobcem ostrých předmětů" protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné. Ten pravý Opinel - zavírací kapesní nůž si ale na své objevení musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…
V dnešní době firma vyrábí nejen legendární zavírací outdoorové nože, ale má i propracovaný kuchyňský program, včetně kovaných kuchyňských nožů; koupit si od značky Opinel dnes můžete také nerezové příbory i steakové nože.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
délka ostří (cm): 8,5
použití nože: kapesní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

opinel_logo

OPINEL3


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny