Zavírací nůž Opinel N°08, z kolekce Amour 2019, motiv by Franck Pellegrino

Kód: 002316
Značka: Opinel
840 Kč
Skladem - do 3 dní
Láska není jen slovo. Zavírací nůž Opinel tradičního tvaru s netradiční výzdobou z limitované edice Amour. Dřevěná rukojeť je barevným sublimačním tiskem ze všech stran zdobená motivy na téma láska od francouzského umělce Francka Pellegrina. Vybavený pojistkou ViroBlock. Leštěná nerez čepel 8,5 cm, s vyraženým pořadovým číslem v sérii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zavírací nůž Opinel N°08, z kolekce Amour 2019, motiv by Franck Pellegrino

Zavírací nůž Opinel VRI N°8 má dřevěnou rukojeť zdobenou metodou sublimačního tisku grafickým motivem od mladého francouzského umělce Francka Pellegrina.
Čepel zavíracího nože z nerezové leštěné oceli Sandvik 12C27M. Nůž je dodáván v  modré kartonové krabičce, zdobené celým ústředním motivem, objevujícím se na  samotném kapesním noži. Celosvětově limitovaná série 8000 ks, vyražené pořadové číslo na čepeli.

Láska jsme "MY"

Franck Pellegrino pracuje s geometrickými vzory a prvky grafitti. Představuje svou vizi lásky jako oslavu páru, sdílenou intimitu  pak vyjadřuje pomocí kombinace geometrických tvarů a písmen.

Umělecké spojení mládí a tradice

Není tedy vůbec náhoda, že tradiční francouzský výrobce se snaží neztratit krok se současným vývojem a proto dává každé 2 roky možnost mladým výtvarníkům z různých koutů světa vyjádřit se svým konkrétním způsobem k předem danému tématu. V roce 2017 tak vznikla úspěšná kolekce France-Francie, která byla u nás velmi rychle vyprodána...  Letos máte možnost vybrat si z motivů, zpracovaných 3 výtvarníky kolekce Amour-Láska.

Každý správný muž nosí s sebou nůž…ale líbit se bude i ženám

S kapesním zavíracím nožem máte totiž vždy po ruce skvělého pomocníka. Nůž je tradičně vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock, zabraňující samovolnému zavření či otevření čepele. Rukojeť  je vyrobená ze dřeva bílých buků, velmi odolných stromů, rostoucích v deštném pralese v AustráliiČepel nože je z nerezové leštěné oceli.

Krásný kousek do kabelky

Univerzální kapesní nůž z edice Amour s originálně zdobenou střenkou z jemně žilkovaného dřeva bílého buku udělá radost nejen těm zamilovaným. Kresba navržená mladou, se značkou Opinel v roce 2019 poprvé spolupracující umělkyní Kruellou, je nejprve vytištěna na fólii a to 100% ekologickými barvami. Na rukojeť nože je pak nanesen speciální lak. Ozdobný motiv na folii je ručně nalepen na rukojeť a vystaven teplotě 200 °C  ve vákuu. Jedná se o tzv. sublimační tisk, kdy se pigment rozptýlí do plynného stavu a pronikne (sublimuje) tak mikro-póry do struktury  laku i dřeva a po ochlazení je fixován uvnitř hmoty. Takto provedený potisk nevystupuje na povrch, je neznatelný na omak a je také extrémně odolný vůči otěru a chemickým látkám.

 

Bezpečnost na 1. místě

Pojistka ViroBlock spolehlivě zabrání samovolnému otvírání i zavírání nože. Jednoduchý, ale stále nepřekonaný bezpečnostní kroužek vynalezl MarcelOpinel už v roce 1955. Virobloc je součástí všech zavíracích nožů od čísla N 06. Kromě uzamčení čepele otevřeného nože,  což zajistí jeho absolutně bezpečné používání (samovolně se nesklopí ani při velkém tlaku), ViroBlock uzamkne i čepel uzavřenou, takže každý nůž, který je touto pojistkou vybaven, můžete bez obav vložit  přímo do kapsy či kabelky. 

Vysoce kvalitní ocel

Výběr oceli určuje životnost a kvalitu ostří, a proto je mu věnována patřičná pozornost, neboť ve svém důsledku tak ovlivní hlavní užitné vlastnosti celého výrobku. Pro nože značky Opinel byla vybrána vysoce kvalitní švédská ocel 12C27 (Sandvik). Tato ocel je vysoce odolná vůči korozi a jednoduchá na údržbu díky přídavku chromu. Přídavek uhlíku v oceli (0, 40 %) zajistí excelentní hranu, která drží tvar i při styku s tvrdším materiálem, například keramikou, bez nutnosti častého broušení.


 

Zrození legendy

Příběh dnes již ikonické značky Opinel® začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné.

Ten pravý Opinel-zavírací kapesní nůž si ale na světlo světa musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a v městečku Seant Jean de Maurien spatřil světlo světa kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, stal se běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie

Vlastnosti:

  • čepel z leštěné nerezové oceli Sandvik 12C27M
  • délka čepele 8,5 cm
  • rukojeť z exotického dřeva bílého buku
  • celá rukojeť sublimačním tiskem zdobená barevnými motivy na téma láska 
  • pojistka ViroBlock
  • limitovaná edice 8000 ks/ číslovaná čepel

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Hmotnost: 0.3 kg
délka ostří (cm): 8,5
použití nože: kapesní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank
Zapalovače ZippoNože GerberLahve SiggNože Opinel
Naše eshopy: TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny | CSTRING.CZ - originální spodní prádlo nejen pro ženy