Opinel Outdoor N°08 zavírací nůž 8,5 cm, zelená, 001715

Kód: 001715
Značka: Opinel
590 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnost gravírování ?
Možnosti doručení
Kapesní zavírací nůž Opinel pro všechny outdoorové i jachtařské nadšence, s čepelí o délce 8,5 cm z nerezové oceli a rukojetí z voděodolného syntetického materiálu. Kombinované hladké a vroubkované ostří, SOS píšťalka, v čepeli otvor sloužící k povolování nebo utahování šeklů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel N°08 Outdoor zavírací nůž 8,5 cm, zelená

Outdoorový multifunkční nůž, s velmi silným ostřím o tloušťce 2,5 mm. Klasické hladké ostří je v délce 3,5 cm kombinované s ostřím vroubkovaným. Můžete s ním jak nařezat třísky na ohěň, tak třeba přeříznout přírodní či syntetické lano nebo ho díky otvoru v čepeli využít na lodi jako klíč pro povolování nebo utahování šeklů (o síle 4-10 mm). Povětrnostním vlivům odolný outdoorový nůž je vybaven i píšťalkou pro přežití, která funguje za každého počasí a vydává zvuk o síle 110 dB.
Rukojeť nože je vyrobená z polyamidu, vyztuženého skelnými vlákny. Odolá tak nárazům, vlhkosti i extrémním teplotám (-40°C až +80°C). Stahovací nylonová šňůrka, která je provlečena rukojetí, umožňuje připevnit nůž na batoh nebo opasek.

- Délka čepele: 8,5 cm
- Materiál čepele: nerezová ocel
- Rukojeť z polyamidu, vyztuženého skelnými vlákny
- Pojistka ViroBloc – umožní nůž zafixovat otevřený nebo zavřený

Rukojeť
Polyamid vyztužený skelnými vlákny odolává nárazům, vlhkosti a extrémním teplotám (-40°C až +80°C). Píšťalka pro přežití funguje za každého počasí (110 decibelů).

Bezpečnost na 1. místě
Pojistka ViroBloc spolehlivě zabrání samovolnému otvírání i zavírání nože. Jednoduchý, ale stále nepřekonaný bezpečnostní kroužek vynalezl Marcel Opinel už v roce 1955. Virobloc je součástí všech zavíracích nožů od čísla N°06. Kromě uzamčení čepele otevřeného nože, což zajistí jeho absolutně bezpečné používání (samovolně se nesklopí ani při velkém tlaku), ViroBloc uzamkne i čepel uzavřenou, takže každý nůž, který je touto pojistkou vybaven, můžete bez obav nosit přímo u sebe.

Nerezová ocel
Výběr oceli je velmi důležitý, protože se jedná o jeden z určujících materiálů samotného nože. Určuje životnost a kvalitu samotného ostří. Pro tyto nože značky Opinel byla vybrána martenzitická nerezová ocel evropského původu s tvrdostí 55-57 HRC. Čepel těchto nožů nabízí vynikající ostrost a vysokou odolnost proti oděru (opotřebení), což jí umožňuje odolat pravidelnému kontaktu s tvrdými materiály, jako je například třeba keramika, bez nutnosti opětovného nabroušení. Nerezová ocel má na rozdíl od uhlíkové oceli tu výhodu, že za běžných podmínek použití nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Přesto může narazit na své limity, zejména při dlouhodobém kontaktu s agresivním prostředím (kyselina, slaná voda, agresivní saponát).

Opinel - designová ikona
Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné. Ten pravý Opinel - zavírací kapesní nůž si ale na své objevení musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…
V dnešní době firma vyrábí nejen legendární zavírací outdoorové nože, ale má i propracovaný kuchyňský program, včetně kovaných kuchyňských nožů; koupit si od značky Opinel dnes můžete také nerezové příbory i steakové nože.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
délka ostří (cm): 8,5
použití nože: outdoor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

opinel_logo

OPINEL4

Prozkoumejte celou kolekci francouzské značky OPINEL v aktuálním katalogu a nechte se inspirovat novinkami ze světa kuchyňských a outdoorových nožů včetně příslušenství. Ikonické francouzské nože OPINEL najdete v takovéto šíři sortimentu pouze v našem eshopu.
Katalog značky OPINEL ke stažení (formát PDF): katalog Opinel

MADE IN FRANCE
Před více než 130 lety vynalezl Joseph Opinel v malé savojské vesnici kapesní nůž, který dodnes nese jeho jméno. Společnost, kterou stále vedou potomci Josepha Opinela, vyrábí v Chambéry v srdci francouzských Alp produkty od malých kapesních nožů až po kuchyňské a příborové nože nebo zahradnické nářadí.

THE CROWNED HAND
Joseph Opinel si v roce 1909 zvolil za svůj znak korunovanou ruku, která je stvrzením původu a kvality značky OPINEL. Žehnající ruka je rukou svatého Jana Křtitele, převzatou z erbu Saint-Jean-de-Maurienne, nejbližšího města Albiez-le-Vieux, rodiště rodiny Opinelů. Joseph Opinel přidal navíc korunu jako připomínku toho, že Savojsko bylo vévodstvím. Od té doby jsou všechny čepele nožů a dalších výrobků OPINEL opatřeny ražbou "The Crowned Hand".

OPINEL, DESIGNOVÁ IKONA
Nože OPINEL si svou podobou a funkčností dokázaly získat celé generace uživatelů, jejich design se nezměnil po více než sto let a patří k nejúspěšnějším všech dob. V roce 1985 získal OPINEL ocenění od Victoria and Albert Museum jako jeden ze 100 nejlépe navržených produktů na světě, hned vedle Porsche 911 a hodinek Rolex. OPINEL je součástí francouzského kulturního dědictví. Za svou dlouholetou existenci vděčí čtyřem rodinným generacím a také generacím pracovníků a spolupracovníků, kteří dokázali respektovat kořeny značky - stále sídlící v Savojsku - a umožnili jí růst. Rodinný příběh v srdci francouzských Alp trvá již více jak 130 let a stále pokračuje.

Objevte ikonické francouzské nože OPINEL, které vám nabízíme. Výrobky OPINEL jsou tu pro vás každý den!

Nože Opinel

TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny