Opinel DIY N°09 multifunkční nůž 8 cm, žlutá, 001804

Kód: OPINEL_001804
Značka: Opinel
548 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Multifunkční nůž Opinel pro všechny kutily a řemeslníky. Zesílená tloušťka čepele na 2,2 mm, délka 8 cm. Čepel je vybavena řezákem na dráty do průměru 5 mm a speciálním nástrojem na obnažování kabelů do průměru 8 mm. Polymerová rukojeť vyztužená skelnými vlákny. Do zadní části rukojeti lze uchytit křížový nebo plochý šroubovák, které jsou součástí balení v papírové krabičce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel DIY N°09 multifunkční nůž 8 cm, žlutá

Multifunkční kutilský outdoor nůž se zesílenou čepelí v sobě skrývá obnažovač drátků (kabely do průměru 8 mm), řezák drátů (průměr kabelu do 5 mm), plochý (šroubky 4 mm) a křížový šroubovák PH2 (šroubky 3,5 - 5 mm). Bity lze uchytit pomocí zdířky na horním konci rukojeti, osazené magnetem. Nejnovější počin tradičního výrobce zavíracích nožů Opinel, ve kterém zdatně propojuje tradiční design a moderní technologie. Název tohoto nože vychází ze zkratky anglického Do It Yourself - tedy našeho "udělej si sám". Tento nůž je určen nejen všem kutilům, ale i profesionálním řemeslníkům, je to zkrátka šikovný pomocník, kterého je dobré mít vždy po ruce.

- Délka čepele: 8 cm
- Materiál čepele: nerezová ocel
- Rukojeť z polyamidu, vyztuženého skelnými vlákny
- Obnažovač drátků, řezák drátků, plochý a křížový šroubovák 
- Pojistka ViroBloc – umožní nůž zafixovat otevřený nebo zavřený

Rukojeť
Polyamid vyztužený skelnými vlákny, který odolává nárazům a vlhkosti, se dvěma integrovanými bity: plochý šroubovák (4 mm šrouby) a křížový šroubovák (3,5 až 5 mm šrouby), magnetizovaný držák bitů.

Bezpečnost na 1. místě
Pojistka ViroBloc spolehlivě zabrání samovolnému otvírání i zavírání nože. Jednoduchý, ale stále nepřekonaný bezpečnostní kroužek vynalezl Marcel Opinel už v roce 1955. Virobloc je součástí všech zavíracích nožů od čísla N°06. Kromě uzamčení čepele otevřeného nože, což zajistí jeho absolutně bezpečné používání (samovolně se nesklopí ani při velkém tlaku), ViroBloc uzamkne i čepel uzavřenou, takže každý nůž, který je touto pojistkou vybaven, můžete bez obav nosit přímo u sebe.

Nerezová ocel
Výběr oceli je velmi důležitý, protože se jedná o jeden z určujících materiálů samotného nože. Určuje životnost a kvalitu samotného ostří. Pro tyto nože značky Opinel byla vybrána martenzitická nerezová ocel evropského původu s tvrdostí 55-57 HRC. Čepel těchto nožů nabízí vynikající ostrost a vysokou odolnost proti oděru (opotřebení), což jí umožňuje odolat pravidelnému kontaktu s tvrdými materiály, jako je například třeba keramika, bez nutnosti opětovného nabroušení. Nerezová ocel má na rozdíl od uhlíkové oceli tu výhodu, že za běžných podmínek použití nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Přesto může narazit na své limity, zejména při dlouhodobém kontaktu s agresivním prostředím (kyselina, slaná voda, agresivní saponát).

Opinel - designová ikona
Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné. Ten pravý Opinel - zavírací kapesní nůž si ale na své objevení musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…
V dnešní době firma vyrábí nejen legendární zavírací outdoorové nože, ale má i propracovaný kuchyňský program, včetně kovaných kuchyňských nožů; koupit si od značky Opinel dnes můžete také nerezové příbory i steakové nože.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
délka ostří (cm): 8
použití nože: outdoor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

opinel_logo

OPINEL3


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny