Opinel vám pomůže se zahradou na jaře

OPINEL_JARO_1J
Opinel vám pomůže se zahradou na jaře

V březnu přichází jaro. Příroda ožívá, začínají kvést květiny a začíná jarní úklid. Vyndáváme zahradnické nářadí a zahrada se začíná pomalu probouzet a rozkvétat. Máme pro vás několik jarních tipů, co dělat na vaší zahradě s příchodem jara.

PROŘEZÁVÁNÍ
Možná se zdá, že v březnu pouze všechno kvete, ale právě teď je také ideální čas na prořezávání stromů, keřů, růží atd. Prořezáváním odstraníte odumřelé větve, které mohou rostlině škodit, upravíte její tvar, abyste podpořili opětovný růst, zatraktivníte zahradu a podpoříte letní kvetení. K úspěšnému prořezávání stromů potřebujete zahradní nůžky. Ty je třeba používat správně: objímka by měla být na straně větve, kterou je třeba uříznout, zatímco čepel by měla být na straně, která zůstává na místě.

OPINEL_JARO_3J

Dalším důležitým nástrojem pro prořezávání je zahradní pilka. Ta odřízne příliš dlouhé a trochu silnější větve.

OPINEL_JARO_2J

PŮDA
Úkolem jara je odstranit všechny škody po zimě, které byly způsobeny. Nejprve odstraňte pomocí zahradních nůžek nebo prořezávacího nože všechny uschlé květy, poškozené listy nebo suché stonky. Můžete také okopávat půdu mezi rostlinami, abyste ji provzdušnili, a zrýt záhony, aby se nové rostliny mohly dobře uchytit. Dobrou možností, jak půdě vdechnout nový život, je použití mulče. Jakmile bude půda opět dýchat, zasejte několik semen zeleniny: salát, červenou řepu, ředkvičky atd. Mějte na paměti, že nemusíte nutně odstraňovat každý kousek rostliny, kterou postihl mráz. Některé mohou ožít a vykvést o několik týdnů později.

OPINEL_JARO_5J

CHOROBY
Rostliny často trpí řadou chorob, zejména způsobených parazity, bakteriemi a houbami, takže je třeba je chránit. S příchodem jara můžete proti chorobám bojovat preventivním ošetřením. Existují různé možnosti pro každé roční období. Dále nezapomeňte odstranit spadané části rostlin: ty mohou přitahovat parazity, kteří mohou způsobit onemocnění. Můžete je například spálit. Důležité je také chránit stromy, keře a další rostliny před řeznými ranami. Doporučujeme používat stromové balzámy a vosky. Nakonec nezapomeňte po použití nářadí očistit a dezinfikovat, aby nedošlo ke kontaminaci rostlin bakteriemi apod. 

OPINEL_JARO_4J

Pletí, prořezávání, sběr, řezání, roubování, sklizeň...Společnost Opinel vytvořila kolekci malého zahradního nářadí, s nímž můžete o svou zahradu pečovat jako profesionál: zahradní nůžky, nože na prořezávání, univerzální kapesní zahradní nůž a skládací pilky. Díky zahnutým čepelím z evropské nerezové oceli je sklízení, roubování a vyrývání hračka, zatímco rukojeti z bukového dřeva (pocházejícího z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů) nabízí pohodlné držení. Pečujte o svou zahradu s nářadím Opinel, které je šetrné k životnímu prostředí a jehož řemeslná kvalita sahá až do roku 1890.


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny