Průvodce solí Rivsalt.

SALT_GUIDE2

Průvodce solí Rivsalt.

Rivsalt je švédská designová značka pro gurmány, která je inspirací pro nové recepty a kombinace chutí. Solné krystaly jsou hlavními hrdiny, přinášející s sebou návrhy, barvy a vůně čisté horniny, z níž pocházejí, s jedinečnými minerálními charakteristikami a vlastnostmi. Svět ve své rozmanitosti nabízí mnoho druhů soli z různých koutů země. Proto můžete zážitek z Rivsaltu doplnit o solné skvosty ze 3 kontinentů: Z Asie, Evropy a Ameriky.

SALT_GUIDE3

HIMÁLAJSKÁ KAMENNÁ SŮL
Himálajská kamenná sůl pochází ze severního Pákistánu, z oblasti zvané "Salt Range", nedaleko himálajských hor. Jedná se o přírodní kamennou sůl, která vznikla při vypařování prehistorických moří před přibližně 250 miliony let.
Přírodní solné kameny mají různou barvu, od čistě bílé přes krásnou světle růžovou až po dramatickou sytě červenou, to vše v závislosti na obsahu oxidu železa.

Chuť: aromatická s dlouhotrvajícím pikantním nádechem na jemném minerálním těle.

Ideální pro: kořenění masa a ryb i zeleniny.

SALT_GUIDE4

MODRÁ KAMENNÁ SŮL
Modrá kamenná sůl
, která se těží v solných dolech na Středním východě, je jednou z nejvzácnějších a nejexkluzivnějších solí na světě. Zajímavá modrá barva vzniká při formování krystalické struktury soli, kdy na ložiska soli působí silný tlak. Jednotlivé krystaly lámou světlo neobvyklým způsobem a vytvářejí optický klam, díky němuž se sůl jeví jako více či méně třpytivě modrá.

Chuť: zpočátku poměrně výrazná, později spíše jemná se sametově nasládlým nádechem.

Ideální pro: mořské plody, saláty, francouzskou kuchyni a lanýže.

SALT_GUIDE5

ALPSKÁ KAMENNÁ SŮL
Alpská sůl, která se těží hluboko v rakouských Alpách, má jeden z nejvyšších obsahů minerálů. Její červenohnědá barva je způsobena jejich vysokým obsahem, mimo jiné i železa.

Chuť: intenzivní, čistá chuť soli.

Ideální pro: tmavé maso a zvěřinu.

SALT_GUIDE6

KAMENNÁ SŮL KALA NAMAK
Sůl Kala Namak
z Indie je skutečně tajnou přísadou - zejména ve veganské kuchyni - protože díky vysokému obsahu síry dodává vaječnou, pikantní a lehce kouřovou chuť. Díky své neobvyklé chuti se skvěle hodí do mnoha veganských pokrmů z tofu nebo do cizrnové omelety a ovocných salátů.

Chuť: mírně kouřová, pikantní.

Ideální pro: veganské pokrmy, slané smažené občerstvení, popcorn na filmový večer.

SALT_GUIDE7

SOLNÉ KAMENY HALIT
Halitová sůl
je bílá kamenná sůl, která se nachází hluboko v pákistánských horách. Díky svému křišťálově čistému vzhledu je sůl Halit jednou z nejčistších dostupných solí a obsahuje až 99,9 % chloridu sodného. Díky vysokému obsahu přírodních minerálů lze tuto sůl používat jako základní surovinu při každodenním vaření.

Chuť: intenzivní chuť přírodní soli, málo znamená hodně!

Ideální pro: každodenní pokrmy.

SALT_GUIDE8

BOLIVIJSKÁ RŮŽOVÁ KAMENNÁ SŮL
Tato krásná růžová sůl, která se těží v bolivijských Andách, obsahuje až osmkrát více železa a až pětkrát více draslíku a vápníku než mořská sůl. Má o něco nižší obsah sodíku, takže je ideální pro ty, kteří si hlídají jeho příjem. Stejně jako u všech přírodních kamenných solí platí, že stačí málo!

Chuť: jemná a sladká.

Ideální pro: každodenní vaření.

SALT_GUIDE

Kompletní nabídku značky Rivsalt naleznete ZDE.


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny