Peugeot mlýnek na sůl Bistrorama, lesní zelená, 42073

Kód: A0102499
Značka: Peugeot
561 Kč
Na dotaz
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Mlýnek na sůl z dílny francouzského výrobce Peugeot vyrobený z bukového dřeva v tmavě zelené barvě a vysokém laku. Výška 10 cm. Díky své velikosti vhodný i na cesty. Ve stejném designu k dispozici i mlýnky na pepř.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Peugeot Bistrorama mlýnek na sůl, lakované bukové dřevo, lesní zelená, výška 10 cm

Mlýnek na sůl francouzské značky Peugeot, vyhlášeného výrobce mlýnků na koření, je vyroben tradičně z bukového dřeva pocházejícího ze stromů pěstovaných ve Francii. Po odšroubování korunky a sejmutí vrchní části jej snadno naplníte. Přitažením nebo povolením korunky pak regulujete hrubost mletí.

Bukové dřevo je upraveno vysoce lesklým lakem. Ve stejném designu i barvě je k dispozici i mlýnek na pepř. Peugeot vyrábí tyto mlýnky v mnoha barevných odstínech, které průběžně aktualizuje podle aktuálních trendů. Nabízí tak nespočet barevných kombinací pro váš stůl.

Hlavní výhody mlýnků Bistrorama

- zářivé, syté barvy v lesklém provedení

- jednoduchá manipulace při naplňování

- manuální nastavení hrubosti mletí

- ergonomické zpracování

- tělo mlýnku vyrobeno z bukového dřeva

- dřevo z francouzských lesů s certifikací PEFC™

- vyrobeno 100 % ve Francii

Péče

- čistěte měkkým suchým hadříkem

- nemyjte v myčce nádobí

- chraňte před vlhkem a přílišným teplem


Jak mlýnky používat?

Mlýnky jsou krásné na pohled a praktické k použití. Po odšroubování korunky a sejmutí vrchní části mlýnky snadno naplníte. Přitažením nebo povolením korunky pak regulujete nastavení hrubosti mletí. Pro spuštění mlecího mechanismu otáčejte horní částí mlýnku ve směru hodinových ručiček. Mlýnky čistěte měkkým suchým hadříkem a chraňte před přílišným teplem.

Mlýnek na pepř: mlecí mechanismus má spirálovitý tvar a je opatřen dvojitou řadou zubů, které zrnka pepře navádějí a přidržují k zaručení dokonalého namletí. Mlýnek není určen k mletí soli.

Mlýnek na sůl: mlecí mechanismus na sůl je konstruován tak, aby drtil hrubou, suchou kamennou sůl, ideálně s krystaly o průměru 4 mm a méně. Tento mlýnek není určen k mletí pepře.

 

Mlýnky Peugeot = precizní ruční práce, francouzská tradice, doživotní záruka

Mlýnky Peugeot nejsou jen obyčejným zbožím. Od roku 1810 jsou symbolem tradiční francouzské vášně pro gastronomii a umění užívat života. Společnost Peugeot vyráběla své mlýnky na koření ještě dříve, než začala s výrobou automobilů.

Její mlýnky mají elegantní design ergonomické zpracování, které zajistí, že vám výborně padnou do ruky. Lidé si je oblíbily po celém světě. Pro jejich výrobu je navíc používáno dřevo vypěstované podle koncepce trvalé udržitelnosti, jenž pochází ze stromů pěstovaných ve Francii.

Těla mlýnků i mlecí mechanismy Peugeot jsou vyráběny výhradně ve vlastních provozech Peugeot ve Francii a výsledný výrobek je kompletován ručně. Každý z nich v sobě tedy nese nedocenitelný dotyk lidské ruky, který mlýnky Peugeot odlišuje od levných čínských výrobků, vznikajících na automatických linkách, doslova bez zásahu lidského faktoru. Kontroloři Peugeot po zkompletování ještě ověřují funkčnost jednotlivých částí mlýnku a následně jeho bezchybné fungování. 

Více než 200 let historie

Peugeot je součástí emblematické francouzské značky pevně ukotvené v povědomí veřejnosti. Její dobrodružství začalo v 19. století, kdy bratři Jean Pierre a Jean Frédéric Peugeot přestavěli zděděný mlýn na slévárnu oceli a začali v něm vyrábět ocelové stuhy a pružiny pro více použití. Postupem času rozšířili svou produkci a začali vyrábět např. ostré pily, krinolíny či vysoká kola. První mlýnky na kávu vyrobili už v roce 1840. Mnoho vynálezů a inovací v kulinářském světě vždy stavělo značku Peugeot na vrchol. Dnes jsou její stolní mlýnky přítomny na stolech všech velkých šéfkuchařů napříč kontinenty a i milovníci vína si pochvalují jejich vinařský sortiment.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mlýnky na koření
barva: zelená
materiál: dřevo
mlýnek a kořenky: na sůl
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

peugeot-logo
Peugeot je jednou z nejikoničtějších francouzských značek se silnou tradicí výjimečné kvality a inovací. Mlýnky na koření Peugeot se objevují v domácích kuchyních po celém světě i na stolech mnoha nejlepších šéfkuchařů a jejich historie je mimořádná. V 19. století začal Peugeot vyrábět mimo jiné mlýnky na kávu, krinolíny, mlýnky na koření a jízdní kola penny-farthing. Kreativita hnala tuto značku vždy na vrchol vynalézavosti. V průběhu let se značka Peugeot dále rozrůstala do ještě více produktových kategorií.

Továrna Peugeot Saveurs se nachází v Quingey ve Francii. V této továrně u švýcarských hranic probíhá a vždy probíhalo vše od nejmodernějších návrhů produktů až po technologický vývoj a výrobní proces. Od skromných začátků se tato továrna vyvinula v lídra exportního prodeje a to do více než 80 zemí světa. Společnost Peugeot získala prestižní označení Entreprise du Patrimoine Vivant (EPV), které je uznáním francouzského státu a je určeno k ocenění francouzských firem za vynikající pověst, tradici a výrobní dovednosti. 

Společnost Peugeot využila svých bohatých zkušeností s mlýnky na koření a kávu a uplatnila své odborné znalosti v odvětví vína. S nadšením pomáhá lidem znovuobjevit umění servírování, otvírání, dekantování a ochutnávání zázraků, které nabízí vinná réva. Vychutnávání vína může být jak formální, tak neformální, ale bez ohledu na danou situaci vám správné doplňky jistě zpříjemní chvíle při jeho popíjení. Peugeot nabízí širokou škálu příslušenství od nálevek na vína po zátky na prosecco a chladící nádoby na šampaňské a zve vás k odhalení rafinovanějšího umění degustace vína.


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny