Opinel Les Forgés 1890 nůž na zeleninu 8 cm, 002291

Kód: 002291
Značka: Opinel
1 492 Kč
Skladem - do 3 dní (>4 ks)
Možnosti doručení
Excelentní malý kuchyňský nůž Opinel z prémiové kolekce plně kovaných nožů. Full-tang čepel, řezná část dlouhá 8 cm, dřevěná rukojeť, upravená speciálním voskem. Precizní a vyvážený tvar s důrazem na detail, kvalitní materiály, špičkové provedení = prémiový design, odkazující na francouzskou kulinární tradici. Lehký, krátký nožík perfektně sedící do ruky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opinel Les Forgés 1890 nůž na zeleninu 8 cm

Malý univerzální kuchyňský nůž s nádherně vykrouženou, mořenou a voskovanou bukovou rukojetí a full-tang čepelí, s řeznou částí dlouhou 8 cm. Univerzální malý nožík z nejvyšší řady kuchyňských nožů Opinel, odkazující na tradiční řemeslo předků – Les Forgés 1890 (Les Forgés v překladu = kovárny). Jedná se o nože kované ve výhni, s vynikajícími řeznými vlastnostmi. Krátký nůž na zeleninu je velmi příjemný do ruky a skvěle se hodí nejen na oškrábání a vykrajování zeleniny, ale také na vypeckování ovoce, opracování artyčoku, loupání rajčat či grapefruitu nebo třeba odstonkování jahod a pochopitelně i na jemné precizní krájení drobnějších surovin.

Délka čepele: 8 cm
- Tloušťka čepele: 1,5 mm
- Pouze ruční mytí

Robustní a perfektně vyvážené
- 100% kované ve výhni (1200°C) – vysoká pevnost díky tavením zpevněným kovovým vláknům
- Full-tang čepel – jednolitý kus oceli od špičky čepele až po konec rukojeti-dokonalá vyváženost

Excelentní krájecí vlastnosti
- Nerez ocel X50CrMoV15:
- 15 % chromu = odolnost proti korozi
- 0,5 % uhlíku = perfektní řezná schopnost a snadnější ostření
- Úhel ostření 30° (15 stupňů z každé strany) zajišťuje perfektní ostří
- Tvrdost 56-57 HRC (Rockwellovy stupnice) = vysoká odolnost vůči opotřebení
- Geometrie každé čepele (tvar, délka a tloušťka) je optimalizována pro její specifické použití
- Každá čepel má ochranný obal

Absolutní komfort použití
- Rukojeť tvaru V – snadno uchopitelná = vysoce přesné krájení
- Ergonomický profil – lehce zakřivený tvar rukojeti umožňuje umožňuje sevřít nůž menší silou a tudíž i krájet s mnohem menší námahou

Trvanlivost
- Použité vysoce jakostní materiály – martenzitická korozivzdorná nerez ocel a bukové dřevo z udržitelně obhospodařovaných lesů
- Dřevo není lakováno, ale upraveno speciálním voskem tak, aby lépe odolávalo vodě

Kolekce Les Forgés 1890
Kolekce kuchyňských nožů Les Forgés 1890 je výjimečnou kolekcí, plně v sobě odrážející mimořádný francouzský vkus a cit pro kulturu stolování. Na výsledné podobě Les Forgés 1890 se podílelo designové studio BIG GAME, sídlící ve švýcarském Lausanne, jehož jeden ze 3 zakládajících členů je Francouz, hrdý na své předky i kořeny. Rukojeť z mořeného bukového dřeva je příjemná nejen na pohled ale i na dotek. Spojením s ocelí špičkové kvality X50CrMoV15 pak vznikl zcela ojedinělý produkt, který si plně zaslouží výsostné místo ve vaší kuchyni.

Dřevo
95% dřeva, ze kterého se vyrábějí rukojeti, pochází z udržitelně obhospodařovaných francouzských lesů. Nedochází k přílišnému kácení lesů a znečištění ovzduší při dlouhém transportu – tím vším je méně zatěžována příroda. Hlavní dodavatel dřeva má své lesní plochy ve francouzském regionu Jura a samozřejmě je držitelem PEFC certifikátu.

Nerezová ocel
Výběr oceli určuje životnost a kvalitu ostří, a proto je mu věnována patřičná pozornost, neboť ve svém důsledku tak ovlivní hlavní užitné vlastnosti celého výrobku. Pro nože kolekce Les Forgés 1890 byla vybrána speciální ocel X50CrMoV15. Tato ocel je vysoce odolná vůči korozi díky přídavku 15 % chromu. Přídavek uhlíku (0,50 %) zajistí excelentní hranu, která se snadněji brousí a zároveň drží tvar i při styku s tvrdším materiálem.

Opinel - designová ikona
Příběh dnes již ikonické značky Opinel začíná v 19. století, kdy se obchodník Victor-Amédée Opinel během svých cest naučil kovat hřebíky a následně založil ve Francii svou kovárnu. Po jeho smrti převzal řemeslo syn Daniel, který se stal pro místní farmáře „výrobcem ostrých předmětů“ protože ostří jeho srpů a kos bylo vyhlášeno široko daleko jako to nejostřejší možné. Ten pravý Opinel - zavírací kapesní nůž si ale na své objevení musel ještě chvilku počkat. Nejstarší syn Daniela Opinela, Joseph, se rozhodl jít ve stopách svého otce a poháněn uměleckou vášní, spojil ruční zpracování s tehdy nejmodernější technologii a vytvořil malý zázrak. Psal se rok 1890 a světlo světa spatřil kapesní zavírací nůž Opinel, nůž od prvního dne milovaný a předávaný z generace na generaci. Nůž, který během dalších let získal stovky tisíc fanoušků po celém světě, se stal běžnou součástí spousty domácností, a tak trošku jedním ze symbolů celé Francie…
V dnešní době firma vyrábí nejen legendární zavírací outdoorové nože, ale má i propracovaný kuchyňský program, včetně kovaných kuchyňských nožů; koupit si od značky Opinel dnes můžete také nerezové příbory i steakové nože.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyňské nože
délka ostří (cm): 8
typ nože: na zeleninu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

opinel_logo

OPINEL3


TimeOutlet.cz - Hodinky. Šperky. Hodiny